Ratownicy. Pasja zwycięstwa


Zawsze idziemy po żywego” – to motto najnowszej, trzeciej już książki duetu Baca- Pogorzelska&Jodłowski „Ratownicy. Pasja zwycięstwa” w ramach cyklu Górnictwo2_0.OKŁADKAKolejna po „Drugim życiu kopalń” (2013) i „Babskiej szychcie” (2014) publikacja tego duetu w wersji polsko-angielskiej ukaże się w czerwcu 2015 r. Partnerami książki są m.in. Katowicki Węgiel, Węglokoks i SJ Consulting. Patronami medialnymi natomiast „Dziennik Zachodni” i portal Wysokie Napięcie.

Tym razem bohaterami książki Karoliny Bacy-Pogorzelskiej i Tomasza Jodłowskiego są ratownicy górniczy – zarówno emerytowani, jak i pracujący do dziś. Są tu historie straszne, ale i śmieszne, zakończone szczęśliwie i te bez happy endu.

Jak przez ponad sto lat rozwinęło się ratownictwo górnicze w Polsce? Jak swoją pracę wykonywali ratownicy cztery dekady temu? Jak wykonują ją dzisiaj? Czy można ratować kogoś, kto nie wie nawet, że jest ratowany? Dlaczego i kiedy ratownicy wspierają strażaków? Do czego używali silnika samolotu odrzutowego? Czy w ratowniczej komorze ćwiczeń można się zgubić? Kto zapłaci za akcję ratowania psa ze studni nad morzem, do której ze Śląska wzywa się ratowników górniczych? I czy za nieposłuchanie dowódcy akcji grozi kara? Dlaczego ratownicy nawet po najbardziej traumatycznych przeżyciach powracają do zawodu? Kim w akcji są „topielce” i wisielce”? Czy kradzież pochłaniacza może wyjść na dobre?” (fragment wstępu do książki).
PARTNERZY
logo KW1Weglokoks-logo-wer-podstawowaSJconsdulting_logo_RGB
PATRONI MEDIALNI
Nowe Logo DZ 70logo wysokie